Dňa 04.04.2018 sa konalo zasadnutie MsZ v Senci. Občania si za 5 rokov zvykli na to, že zo zastupiteľstva sú vysielané priame prenosy na stránke www.zastupitelstvo.sk a následne sú tam zverejnené záznamy. Ide o srdcovku nášho združenia, nakoľko túto službu objednalo mesto až potom, ako sme prenosy v roku 2013 financovali my – naše občianske združenie, ktoré nikdy nevyužívalo žiaden dotačný systém – ani mestský, krajský alebo iný …, ale naopak robilo všetko preto, aby boli informácie vysielané čo najtransparentnejšie.

04.04.201Prenos_018 sme teda tak ako po iné zastupiteľstvá chceli na našom facebookovom profile zdielať link na priamy prenos. Robíme tak už 5 rokov, nie len tesne pred voľbami. Žiaľ nepodarilo sa. Zavolali sme priamo na kontakt uvedený na stránke, kde mal byť podľa nás prenos vysielaný. S otázkou „Čo sa deje, že nie je žiaden prenos?…“ .

Dozvedeli sme sa, že prenos bol objednaný na iný deň, resp. pán, ktorý mal robiť prenos bol pripravený na štvrtok, ale sú s ním v sms-kontakte a ak sa bude dať prenos začne neskôr.
Tak sme na našom profile o tom informovali občanov.

Nikto netušil, aký rozruch to spôsobí. Primátorov profil nám na druhý deň zavesil na stránku informáciu, že zavádzame spolu s objednávkou, ktorú údajne mesto zaslalo a žiadal opraviť informáciu, ktorú zdielame ešte aj deň po zastupiteľstve. (Údajne preto, lebo objednávky by mali byť podľa zákona uverejňované na webe mesta, táto však nebola.)

Menia vari noviny spätne články deň po tom, ako sa niečo nové udeje???

Na otázky vecného charakteru, prečo táto objednávka sa nedostala na stránky mesta v termíne ako určuje zákon sme od primátora odpoveď nedostali.prenos_03prenos_02

Zrejme začínajú byť niektorí poslanci ako aj primátor pod tlakom, lebo sa blížia voľby a tak túto situáciu rýchlo využili a začali robiť z komára somára.

prenos_05prenos_04

Je zarážajúce, že na svojich profiloch dokážu zdielať všeličo, ale k dôležitejším témam sa nikdy  nevyjadrujú.

Už niekoľkokrát sme žiadali, aby sa zverejnila zmluva, ktorá by definovala práva a povinnosti Senec TV, ktoré dostalo od mesta lukratívnu zákazku bez výberu, bez obstarávania.

Tiež by občanov určite viac zaujímalo vysvetlenie k bodu 11. „Zriadenie a prevádzkovanie zberného dvora a zhodnocovanie odpadov v areáli VPP Senec, a.s., Pezinská 29 v Senci“, ktorý sa prejednával na tomto zastupiteľstve.

Ale to nie je zrejme ich záujem,…

Ak niekto utrpel ujmu týmto našim údajným „zavádzaním“ tak sa mu ospravedlňujeme.

Prečítajte si viac, ako sme v minulosti zabezpečovali prenosy zo zastupiteľstva:
OZ Moje Mesto zabezpečilo v roku 2013 prenosy zo zastupiteľstva


>