Včera sa zastupiteľstvo BSK oboznámilo s predbežnou správou hlavného kontrolóra BSK o rekonštrukcii cesty medzi Pezinkom a Sencom. Všetci si pamätáme, aký dopravný kolaps tá rekonštrukcia pred Vianocami 2018 spôsobila. Jej nečakaným výsledkom je aj ten nešťastný semafor. O pozadí firmy Regionálne cesty BA je už asi všetko známe, v pozadí sa vynárajú Smerácke špičky, ktoré s veľkou vervou ovládali (alebo ešte stále ovládajú?) dianie v Bratislavskom kraji.Ale na čo vlastne kontrolóri župy prišli? No na to, čo bolo ľudom, ktorí sa tomu vtedy venovali, známe už vtedy – je to predražené, obchádzal sa zákon o verejnom obstarávaní, schválne sa účtovali položky, aby to bolo čo najdrahšie.

❗️

Kontrolóri bratislavskej župy hovoria, že rekonštrukcia cesty medzi Sencom a Pezinkom sa predražila o milión eur.

❗️

Zákazku cestári z regionálnej firmy zadali Eurovii SK pomocou dvoch zmlúv, vyhli sa tak prísnejším pravidlám verejného obstarávania.

❗️

Výkony si podľa kontroly viackrát vybrali z tej zmluvy, kde vychádzali drahšie.

❗️

Hlavný kontrolór chystá trestné oznámenie, župan Droba zatiaľ nepovedal, aké kroky podnikne.

❗️

Cesta sa začala opravovať po nástupe Drobu do funkcie, župná spoločnosť mala aj súkromného akcionára, firmu Igora Rattaja.Celú správu nájdete ako posledný bod v tomto zip súbore: https://bratislavskykraj.sk/…/materialy-na-rokovanie-z…/Platený článok a zdroj obrázku: https://e.dennikn.sk/…/cestari-u-drobu-predrazili…


>